Jei tavo atsakymas į šį klausimą buvo dviženklis ar triženklis skaičius, vadinasi darai kažką ne taip. Į darbo užklausų siuntimą negalima žiūrėti matematiškai. Tai nėra paprasta formulė, kuomet išsiuntei penkis CV, sulaukei trijų skambučių. Ne. Atvejis kur kas sudėtingesnis.
Tai kiek gi išsiųsti CV, kad gautum norimą darbą? Galbūt ir pavyktų pritaikyti kokį nors gudrų apskaičiavimą jei potencialūs darbdaviai rinktųsi atsitiktinai. Tarkim, įdarbindami kas trečią kandidatą. Tačiau akivaizdu, kad tai netiesa. Net jei personalo atrankos vadovai skiriasi savo kompetencija ir patirtimi, juos vis tiek vienija tikslas – surasti tinkamiausią darbuotoją. Ar tai būsi tu?
Kad būtum pakviestas į darbo pokalbį, profesionalus CV rašytojas siūlo vieną sprendimą. Išsiaiškink potencialių darbdavių lūkesčius ir įgyvendink juos. Jei jauti, kad tai per sunki užduotis, tuomet ieškokis kito darbo pasiūlymo arba skirk laiko savo paties tobulėjimui ir įgyk įgūdžių, kurių iš tavęs tikimasi. Prieš viską mesdamas, pagalvok, gal vis dėlto turi tas savybes, kurių ieško darbdavys tačiau prastai jas perteiki savo gyvenimo aprašyme?
Ko daryti tikrai nevertėtų, tai siųsti savo CV aiškiai matant, kad nesate tinkamas kandidatas konkrečiai pozicijai. Nešvaistyk savo laiko ir nesitikėk, kad tokios bergždžios pastangos atsipirks nenutylančiu telefonu.
Na, o jeigu jau apsisprendei rasti darbą, kuriam esi tinkamas kandidatas ir pasiruošei išsiųsti tik kelias tačiau itin profesionalias darbo užklausas, nepamiršk:
- Pasirinkti rinkamą turinį;
- Rašyti nuosekliai ir gramatiškai teisingai;
- Atsižvelgti į patarimus;
- Ignoruoti aplinkinių replikas;
- Būti tikru profesionalu.
Dalindamasis savo patirtimi, CV rašytojas teigia, jog turi nemažai pažįstamų ir buvusių klientų, kuriems pavyko sulaukti skambučio į darbo pokalbį jau po pirmo išsiųsto gyvenimo aprašymo. Yra ir tokių, kuriems visada pasiseka, kad ir kiek darbo užklausų beišsiųstų. Nes ne skaičiuje sėkmė – o tavyje.
Jei iš peties padirbėsi, užteks vieno karto.
Šaltinis: