Nuotolinis interviu suteikia galimybę vykdyti atrankas visoje Lietuvoje

Dabartinė situacija darbo rinkoje dar niekada nebuvo tokia sudėtinga kaip šiandien. Atrankos ir įdarbinimo procesai kasdien susiduria su įvairiais pokyčiais, kurie verčia tobulėti ir greitai reaguoti. Darbo skelbimų portalai ir kitos darbo paieškos priemonės, tiesiog lūžta nuo gausybės darbo pasiūlymų ir laisvų darbo vietų. Tuo tarpu statistika rodo, jog nedarbas šalyje nuolat auga. Tai lemia daugelis dalykų, tačiau aišku viena – darbdaviai imasi už galvų, ieškodami būdų kaip rasti ir pritraukti darbuotojus. Nuotolinis interviu tampa tikru išsigelbėjimu.

Nuotoliniai interviu

Viena iš problemų ta, jog visas darbuotojų paieškos ir įdarbinimo procesas paskutiniu metu tapo gana sudėtingas. Kaip rasti tinkamus darbuotojus, kai rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu ir laikytis visų saugumo priemonių? Pandemija privertė į viską pažvelgti kitu kampu ir ieškoti alternatyvų. Kai ankščiau vaizdo interviu buvo gana reti ir pirmenybę kandidatai, įmonės ir agentūros teikė tiesioginiam interviu, visuotinės pandemijos metu viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Nors vaizdo pokalbis nebuvo naujiena, vis dėlto, daugelis įmonių ir kandidatų tuo nesinaudojo, todėl karantinas tapo savotiška paspirtimi eiti koja kojon su naujomis technologijomis ir jų teikiamais privalumais. Darbuotojų paklausa niekur nedingo, o netgi išaugo, interviu naudojantis tokiomis vaizdo perdavimo priemonėmis kaip ZoomGoogle meets ar kitomis panašiomis programomis tapo įprastu reiškiniu, kuris gerokai palengvino visą darbo paieškos procesą. Tokiu būdu pavyksta išvengti tiesioginio kontakto bei saugiai atlikti interviu, be baimės užsikrėsti.

Vaizdo interviu tapo patogia alternatyva gyviems susitikimams, nes daugeliu atveju vaizdo interviu visiškai pakanka, kad būtų galima įvertinti potencialaus darbuotojo bendravimo įgūdžius, profesinę patirtį, motyvaciją, kalbinius įgūdžius ir daugelį kitų su konkrečia darbo pozicija susijusių gebėjimų. Todėl tiek kandidatams, tiek įmonėms ar agentūroms toks interviu būdas yra patogus ir efektyvus. Atrankų kokybė nuo to nenukentėjo, pats atrankos procesas taip pat neužsitęsė, kai kuriais atvejais viskas vyksta netgi greičiau.

Darbuotojų paieška ir atranka visoje Lietuvoje

Jeigu dar prieš keletą metų kandidatai ne visada norėdavo vykti į darbo pokalbį kitame mieste, šiandien tai nebekelia jokių problemų, nes vykti nebereikia. Nuotolinis interviu išsprendžia atstumo problemą, o taip pat taupo laiką. Įmonėms irgi tapo paprasčiau. Jeigu įmonė ieško darbuotojų ir tam pasitelkia darbuotojų paieškos ir atrankos agentūrą, miestas tampa nebesvarbu. Tai viena iš priežasčių, kodėl į mus kreipiasi klientai ne tik Šiaulių ar aplinkinių rajonų, tačiau taip pat Vilniaus, Kaišiadorių, Klaipėdos  ir kitų Lietuvos miestų. Todėl galime drąsiai teigti, kad dirbame visoje Lietuvoje ir padedame įmonėms rasti tinkamiausius personalo paieškos sprendimus.

Visgi, „gyvi“ interviu niekur nedingo, kai kurie darbdaviai teikia pirmenybę gyvam pokalbiui, tam turėdami savas priežastis. Be to, yra profesijų, kurioms vaizdo interviu nepakanka, nes tik gyvo susitikimo metu galima pademonstruoti tam tikrus įgūdžius ir sugebėjimus. Vaizdo interviu labiausiai rekomenduojami kandidatuojant į aukštesnes pozicijas, tokias kaip vadybininkai, administratoriai, biurų darbuotojai, vadovai ir pan.

Ankščiau miestas buvo tam tikras rodiklis ieškantis darbo ar darbuotojų. Šiandien miestas tampa nebesvarbu. Pradedant nuo vaizdo interviu ir baigiant nuotoliniu darbu, matome jog yra suteikiamos visos sąlygos ir toliau aplikuoti į patinkančias darbo vietas ir dirbti mėgstamą, kvalifikaciją atitinkantį darbą tiesiog iš namų, ar kitos pasirinktos vietos. Kandidatams suteikiama daugiau laisvės, kuri šiandien taip vertinama.