Ilgametė patirtis dirbant personalo atrankos srityje rodo, kad darbdavius iš skirtingų pasaulio vietų ir įvairių industrijų vienija panašūs tikslai. Jie visi nori pasamdyti kandidatą, kuris jų verslui pridės vertės, lengvai įsilies į komandą ir padės pasiekti verslo tikslų. Be abejo, tikslai ir vertės pridėjimo būdai skirsis priklausomai nuo darbo vietos.

Kultūra yra labai svarbi ir daro didelę įtaką kaip verslas valdomas skirtingose valstybėse ar regionuose. Kaip bebūtų, veikiausiai skirtingos kultūros neturi didelės įtakos gyvenimo aprašymui. Nors vis labiau besiglobalizuojančiame verslo pasaulyje tai išlieka aktualu. Tarkime, įmonės būstinė gali būti įsteigta Paryžiuje, o kasdienės operacijos vykdomos iš Vokietijos. Tad prie kurios kultūros reikėtų derinti savo gyvenimo aprašymą?

Kalbant apie tarptautinius gyvenimo aprašymo reikalavimus, vienas ryškesnių pavyzdžių pastebimas ieškant darbo Amerikoje. Jungtinėse Amerikos Valstijose, vienas svarbiausių CV principų yra tai, kad visas gyvenimo aprašymas tilptų viename lape. Du lapai yra atleistini tuo atveju, jei kandidatūra, kurios siekia kandidatas, yra labai aukšto rango, o pretendentas turi tikrai nemažai reikiamos patirties.

Toliau kalbant apie tarptautinius darbdavių lūkesčius, svarbu ir tai, kad Lietuvos personalo atrankos agentūros patvirtina, jog realūs darbdavių lūkesčiai labai skiriasi nuo nuomonių, kurių pilna interneto platybėse. Galima patikinti, kad taip yra todėl, kad kandidatams sunku atskirti gerą patarimą nuo beverčio.

Taigi, visa tai apsvarsčius, parašyti tarptautinį CV yra gana lengva – suprask savo darbdavio lūkesčius ir išpildyk juos žymiai geriau nei kiti kandidatai. Tai yra fundamentalus darbo paieškos principas, kuris nekinta peržengus skirtingas šalių sienas.

Šaltinis:

www.GraemeJordanCV.com